تبلیغات
تک سفر - (به مجنون گفتم... سلام انتخابات(10
تک سفر
!..به مجنون گفتم زنده بمان
به مجنون گفتم...زنده بمان!

چرا جلیلی؟ چرا دانشگاه امام صادق علیه السّلام؟ عنوان مقاله صالح اسکندری و این حقیر که در اختیار تک سفر قرار گرفته است:

تشریف ببرید به ادامه مطلب

 

در حالی که هنوز بخش عمده‌ای از جامعه در خصوص انتخاب نهایی خود بین هشت نامزد احراز صلاحیت شده به جمع‌بندی نرسیده‌اند اما سعید جلیلی مانند یک "پدیده " انتخاباتی توجهات افکار عمومی را به خود جلب کرده است. اقبال برخی به جلیلی مطمئناً ناشی از نفوذ کلام ویا سابقه اجرایی پر پر و پیمان او نیست. اینکه بگوییم یک فضاسازی کاذب توسط رسانه های خارجی حول وی صورت گرفته هم قضاوت منصفانه‌ای نیست. اینکه عده‌ای می‌گویند جلیلی نامزد نظام است هم تحلیل دقیقی نیست چون بین هفت نامزد دیگر افرادی هستند که به‌مراتب جایگاه عالی‌تری در دل نظام سیاسی دارند. مقام معظم رهبری هم مکرر فرموده‌اند «نفیاً و اثباتاً نظری ندارند» و به هیچ کاندیدایی هم نگفته‌اند که «بیایید یا نیایید.» یا همین دیروز فرمودند: «ما نمی‌دانیم چه‌کسی رئیس جمهور خواهد شد. نمی‌دانیم خداوند متعال دلها را به کجا متوجه خواهد کرد. اما می‌دانیم حضور مردم در پای صندوق‌های رأی که اعلام حضور قدرت‌مندانه در عرصه حرکت و تاخت به‌سوی آرمان‌ها است، بلاشک به‌دنبال خود موفقیت‌های دیگری دارد...» و اینکه بگوییم جلیلی آدم موج‌سازی است و می‌تواند در برنامه‌های تلویزیونی یک سونامی ایجاد کند، او این‌کاره هم نیست و در برنامه‌های تلویزیونی خود نشان داده است که مانند برخی، به سفسطه‌های مدرن رسانه‌ای واقف نیست. اینکه بگوییم کسی را تخریب کرده و اسم کسی را در برنامه‌های تبلیغاتی خود برده این‌گونه هم نبوده است. تا این لحظه وعده آن‌چنانی هم نداده است که می‌تواند ظرف دو ماه یا سه ماه یا 100 روز تمام مشکلات کشور را حل کند و... .
پس راز پدیده شدن جلیلی در چیست؟ به‌زعم راقم این سطور پدیده شدن جلیلی مرهون دو مسئله است؛ 1 ــ گفتمان مقاومت و تدبیر برای پیشرفت و 2 ــ مکتب فکری دانشگاه امام صادق علیه السّلام.

گفتمان مقاومت و تدبیر برای پیشرفت
در سطح تحلیل گفتمان باید گفت جلیلی یکی از نمایندگان گفتمان "مقاومت و تدبیر برای پیشرفت" در انتخابات یازدهم است. به‌قول خودش نماینده گفتمان اسلام ناب است. در این گفتمان جلیلی نه روی رأی "نه" به احمدی نژاد حساب باز کرده است نه برای رأی "آری" کیسه دوخته است. نقاط قوت و ضعف دولت گذشته را توأمان می‌گوید. کاری که امروز خیلی از نامزدها به‌خاطر چند رأی بیشتر نمی‌کنند و چشمانشان را روی نقاط قوت احمدی نژاد بسته‌اند. رقبای جلیلی می‌اندیشند که پاشنه دولت آینده بر منهج "نه" به احمدی نژاد می‌چرخد حتی اگر قرار باشد دولتی ضعیف‌تر تشکیل شود. اما در گفتمانی که امروز در حال خلق یک پدیده است این نکته قابل تصور است که می‌توان دولت یازدهمی تشکیل داد که نقاط قوت برجسته دولت‌های نهم و دهم را داشته باشد اما از نقاط ضعف آن مبرّی باشد. حالا عده‌ای می‌خواهند بگویند: "جلیلی؛ احمدی نژاد منهای مشایی" است، بگذار بگویند یا: احمدی نژاد می‌خواهد ناراحت شود که یک‌شبه همه عقبه اجتماعی‌اش اردوگاه او را ترک کردند و به خیمه جلیلی رفتند، بگذار بشود چرا که این پایگاه اجتماعی یک پایگاه گفتمانی بود نه پایگاه یک شخص ویا یک حزب ویا جبهه. مهم این است که دولت آینده در طراز بالاتری نسبت به دولت دهم شکل بگیرد. امروز در ستاد جلیلی از بدنه اصول‌گرایان سنتی تا مدرن تا جبهه پایداری، بدنه سیاسی و اجتماعی دولت‌های نهم و دهم منهای رئوسشان، دانشگاهیان، حوزویان، ایثارگران و رهپویان و همه کسانی که سوم تیر به احمدی نژاد رأی گفتمانی دادند، هستند. بعضی از اینها طوری راجع به جلیلی حرف می‌زنند که گویا فراموش کرده‌اند همین حرفها را درباره احمدی نژاد هم می‌زدند، هرچند شد آنچه نباید می‌شد. وقتی به این اعضای ستاد جلیلی که از هر قماش سیاسی هستند و فقط یک نخ تسبیح گفتمانی آنها را به هم متصل کرده است می‌گویی جلیلی در عرصه اجرا آزمایش نشده است از کجا معلوم که چنین و چنان نشود با یک اطمینان خاطر چشم در چشمانت می‌اندازند و می‌گویند جلیلی فارغ التحصیل دانشگاه امام صادق علیه السّلام و دست‌پرورده آیت‌الله مهدوی کنی است. امام صادقی‌ها در سی سال گذشته امتحانشان را پس داده‌اند و از خیلی خواص که در به‌زنگاه‌ها تنها منفعت خود را لحاظ می‌کنند به انقلاب و نظام وفادارتر بوده‌اند.

مکتب فکری دانشگاه امام صادق علیه السّلام
یکی دیگر از دلایل پدیده شدن جلیلی اطمینان رأی‌دهندگان از پشتوانه علمی و عقبه کارشناسی مرتبط با مدیریت کشور از نوع غیرسکولار آن برای جلیلی است. مردم می‌دانند رأی به جلیلی رأی به یک فرد یا یک گفتمان مقطعی نیست بلکه رأی به یک عقبه علمی در اندازه یک دانشگاه با هزاران فارغ التحصیل در رشته‌های کاملاً مرتبط با مدیریت کشور است که در سه دهه گذشته گره‌های بسیاری را از مشکلات کشور گشوده‌اند. در واقع پدیده شدن جلیلی در انتخابات یازدهم یکی از نشانه‌های ارتقای رقابت‌های سیاسی در ایران از سطح احزاب و جریانات سیاسی به مکاتب و حلقه‌های فکری و دانشگاهی غیرسکولار است.


تبار تاریخی رقابت‌های سیاسی در ایران پس از انقلاب را حداقل می‌توان به چهار دوره مشخص تقسیم کرد. دوره اول فاصله سالهای 1358 تا 1368 به‌استثنای یکی دو سال دولت موقت و و بنی‌صدر را می‌توان دوران انزوای سکولاریسم در ایران ذیل تشعشعات خورشید تابان حضرت امام خمینی(ره) ویا دوران" سکولاریسم در سایه" نامید. در این دوره عمده فعالیت‌های حزب جمهوری اسلامی و پس از انحلال آن و انشقاق در جامعه روحانیت مبارز، رقابت روحانیون و روحانیت ذیل گفتمان امام(ره) تعریف می‌شد و گرایشات سکولار در انزوا قرار داشتند. دوره دوم فاصله سالهای 1368 تا 1378 است که این دوره را می‌توان دوران "خیزش سکولاریسم" از سایه‌ای که در آن غنوده بود نامید، دورانی که پس از رحلت بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی با تردیدهای حلقه کیان و روزنامه سلام آغاز شد و در مقطعی ذیل شعارهای تعدیل اقتصادی مروج کاپیتالیسم در ایران گشت و در مقطع دیگر با شعار آزادی و توسعه سیاسی در پی جا انداختن لیبرالیسم در ایران بود. دوره سوم را می‌توان در بازه سال‌های 1378 تا 1388 یافت. این مقطع دوران "شورش سکولاریسم" علیه انقلاب است که دقیقاً مصادف با روی‌گردانی مردم از این جریان منحرف می‌باشد. مقطعی که از غائله 18 تیر 1378 آغاز می‌شود و در ادامه به ماجرای تحصن نمایندگان مجلس ششم در سال 1382 منجر می‌شود و در پایان به فتنه پیچیده دهمین انتخابات ریاست جمهوری در سال 1388 ختم می‌گردد. رقابت‌های دهه 70 و 80 بین مدیریت سکولار و مدیریت اسلامی پاسخگوی واقعیات و نیازهای جامعه ایرانی نبود و روز به روز به شکاف‌های اجتماعی حول این محور دامن می‌زد. این آسیب در انتخابات دهم به‌وضوح خود را نشان داد. علی‌رغم اینکه یک جریان کاتالیزوری تلاش کرد ماهیت سکولار خود را پشت شعارهای شبه‌اسلامی و انقلابی پنهان کند اما در نهایت با شکست در انتخابات تاب نیاورد و آن روی سکولار سکه را عیان ساخت. دوره چهارم در فضای کلی حاکم بر رقابت‌های سیاسی در ایران مقطعی است که از حماسه تاریخی مردم در 9 دی 1388 آغاز می‌شود و تا به امروز جریان دارد و روز به روز نشانه‌های این دوره طلایی که با بصیرت ملت و پختگی نخبگان عجین شده پررنگ‌تر می‌شود. این دوران را می‌توان دوره "عبور از سکولاریسم" نامید.‏
در این دوره کانون رقابت‌های سیاسی از محافل و کانون‌های سکولار به‌سمت مکاتب فکری و علمی در حوزه علوم انسانی که برای اداره کشور نظریه و برنامه غیرسکولار دارند معطوف شد. این شبیه همان اتفاقی است که در اغلب دموکراسی‌های به‌اصطلاح کیفی در جهان در حال رخ‌دادن است. امروزه در اغلب مردم‌سالاری‌های پیشرفته محصولات مراکز تولید معنا و اتاق‌های فکر اعم از دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، ‏اندیشکده‌ها و... کانون رقابت‌های سیاسی است. نقشی که امروز دانشگاه کلمبیا، هاروارد، شیکاگو ، سیراکیوز و... در آمریکا بازی می‌کنند شاید نوع رشدیافته این ایده باشد. ساموئل هانتینگتون اندیشمند تأثیرگزار سیاسی و مبدع نظریه مشهور "برخورد تمدن‌ها" استاد دانشگاه هاروارد بود. این ایده کانون رقابت در دوران بوش پسر قرار گرفت. نومحافظه‌کاران فرزندان علمی و معنوی لئو اشتراوس بودند. این فیلسوف سیاسی قرن بیستم از 1949 (میلادی) تا 1968 (میلادی) استاد فلسفه سیاسی دانشگاه شیکاگو بود. برخی از سیاست‌مداران دموکرات آمریکا مثل جوزف بایدن در دانشگاه سیراکیوز در نیویورک تحصیل کرده‌اند و... در ایران نیز نطفه این صورت‌بندی جدید در رقابت‌های سیاسی با انتخاب محمود احمدی نژاد در سال 1384 و گرایشات غیرقابل انکار وی به یکی از مهمترین مراکز تولید فکر در ایران یعنی مؤسسه امام خمینی(ره) زیر نظر علامه مصباح یزدی بسته شد. برخی محصولات فکری این کانون علمی در چند سال گذشته به سیاست‌های عملیاتی تبدیل شد و با به‌ثمر نشستن آنها احمدی نژاد بار دیگر با رأی بی‌سابقه حدود 25 میلیون رئیس جمهور ایران شد. البته برخی رویکردهای افراطی باعث شد شکاف‌ها بین مؤسسه امام خمینی(ره) و دولت بیشتر شود و در نهایت مؤسسه آیت‌الله مصباح از برخی اقدامات احمدی نژاد در دولت دهم تبری بجوید.
امروز اما جلیلی که دارای دکترای معارف اسلامی و علوم سیاسی است به نماد و سمبل یکی از مکاتب دانشگاهی اصیل در کشور تبدیل شده است. دانشگاهی که به‌همت یک فقیه مجاهد و وارسته یعنی حضرت آیت‌الله مهدوی کنی در حوزه‌های مختلفی نظیر اقتصاد، علوم سیاسی، مدیریت، ارتباطات، الهیات، حقوق و ... در امتزاج با علوم اسلامی دانشجو تربیت می‌کند.بر اساس این مکتب فکری تنها زمانی می‌توان دولتی در طراز انقلاب اسلامی و نظام مترقی ولایت فقیه تأسیس کرد که اقتصاد آن اسلامی باشد، سیاست آن اسلامی باشد، ارتباطات آن اسلامی باشد، مدیریت آن اسلامی باشد و ... .

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

سه شنبه 14 خرداد 1392 05:15 ب.ظ
سیلام به همگی ... !!

عاقا من از همین الان گفته باشم من یكی قانع بشو نیستم !!!

اما گذشته از شوخی ...

بله بنده آقای دكتر ولایتی رو در زمینه سیاست خارجی بسیار موفق میدونم و كارشون خیلی درسته هر چند كه رشته ی تحصیلی شون پزشكیه و اهل سیاستن ( مثل خودم )

نمی دونم چرا ی مدته هر كی میخاد از دكتر جلیلی حمایت كنه میگن ایشون با آقای احمدی نژاد هیچ فرقی نداره و هزار حرف و حدیث دیگه ... تازه به ما وصله تندرو بودن میچسبونن !!!!! كه اونا رو به خدایشان می سپاریم و بس ...

كاندیداهای اصلاح طلب خاسته یا ناخاسته نمیدونم چرا ی جورایی به جریان فتنه سال 88 مربوط میشن
مثلا همین میتینگ آخری دكتر روحانی كه هواداراش ی سری پلاكاردا و عكسا دستشون بود كه خودتون بهتر بدونین و نمخام زیاد رو این مساله ویراژ بدم !!

اما اگه به مردم عوام باشه اونا هركی واسشون ی چند قلم جنسو ارزون كرد و به قول شما نرخ تورم و تك رقمی كرد بهش میگن آقای با تجربه !!!

خب خواهر من تورم تو همه جای دنیا اون زمان همین قد بوده و الان تورم تو اكثر كشور های پیشرفته دنیا درصدش بالاست اگه واقع بینانه نگاه كنیم !!!

من بازم میگم كشور با تورم تورم گفتن و این جور چیزا اداره نمیشه ...

این 4 سال ریاست مرد میخواد ... مردی كه اهل مقاومت باشه ...

از این كلید ملیدام نداشته باشه ... ما كه چیزی رو قفل شده نمیبینیم بخدا نمیدونیم جریان این كلید چی بود ؟؟

فعلا ...

دوشنبه 13 خرداد 1392 10:34 ق.ظ
بازم با اجازه شما مجنون!!!
بسم الله...
منم سر خم کردن در برابر خواسته های آمریکا رو قبول ندارم!!!
اما آقا قبول کنید مردم یه سری مذاکره رو که هنوز نتیجش قطعی نشده تجربه نمیدونن!!!
مثلا آقای ولایتی طی مذاکرات بسیار موفق شدن قرارداد 1975 رو برگردونن و عراق رو به عنوان متجاوز به خاک ایران محکوم کنند!!! مردم این رو تجربه میدونن ....
در زمان آقای عارف تورم یک رقمی بود. ارز ما تک نرخی بود و تا چندسال قیمت دلار پابت بود. بیکاری یک رقمی بود. رشد اقتصادی 8 درصد بود. با این حال یا آقای عارف ما قبل از حضرت آدم زیسته یا این تورم 30 درصد. بیکاری12 درصد. رشد اقتصادی منفی و... یه مقطع از زمانه که هنوز ملت تاریخ این همه نا بسامانی اقتصادی رو نفهمیدن.....
مشکلات بوده اما تو این مدت 8 سال اوج گرفته!!!
فعلا تا همین جا کافیه!! خواستید ادامه میدیم!!
آقا ی مجنون ببخشید ها. اما این کار خیلی خویه.. بالاخره یکیمون قانع میشه!!!
دوشنبه 13 خرداد 1392 10:20 ق.ظ
بازم با اجازه شما آقا مجنون..
بسم الله...
اما شما آفا کامیار...
طرح و وعده رو یکی میدونید... خدابیامرز فردوسی کاش زنده بود و ازش می پرسیدیم که ای فردوسی پاکزاد شما که ادبیات ملت رو زنده کردی طرح و وعده با هم متفاوت هست یا نه؟؟؟؟
آخه آقا باید رییس جمهور شن تا اجرایی شه دیگه...
ایشون طرحی نداشتن و بنا به درخواست دیگران به میدان آمدند!! حالا اگه یه طرح هایی فوری به ذهنشون رسیده اون قضیش جداست!!!
بابا یه اسفندی چیزی دود کنید.. چشم نخورن ایشون!! اگه از نظر شما پدیده شدن به خاطر جوان بودن و نلرزیدن دسته که دیگه هیچی!! معنی پدیده شدن رو هم فهمیدیم!!! آقا پدیده شدن یعنی به خاطر یه سری مسائل که حتی بعضیشام خیلی به نفع جلیلی نیست در جامعه مطرح بشی!!
میشه بگید من کی گفتم به تعلیق انداختن غنی سازی افتخاره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
موفقیت از نظر من یعنی نباید تحت هیچ شرایطی از حقت بگذری و اجازه ندی دیگری برات تصمیم بگیره!!
ادامه شو در پست بعدی میگم!!!
دوشنبه 13 خرداد 1392 09:44 ق.ظ
آقا مجنون با اجازه شما..
بسم الله....
آقا اول بگید چند نفر به یه نفر؟؟؟
اول شما آقای زابلی.
برادر من بنده طرفدار علی مطهری نیستم. و کاری هم ندارم شما با کدوم نامزد هستی. فقط گفتم محترمانه و مودبانه تر در مورد رفسنجانی کسی که واسه این انقلاب چه سختی ها که نکشیده و چه زندان ها که نرفته و الان هم یه عده دارن با ریش و تسبیح سود انقلابی رو میبرن که رفسنجانی از مهم ترین مهره هاش بود.صحبت کنید.
اگه میزان جانبازی هستش و چون جلیلی پاشو واسه انقلاب داده !!پس پدر بنده که سرطان پوست، مشکل بینایی و تقریبا یک سال نابینایی، مشکل کلیوی و ریوی، و.. که همه از یادگاری های جنگ هستش و حتی کارت جانبازی هم ندارن و واقعا برا کشورش رفته از جلیلی جلو ترن دیگه!! پس چه اشتباهی کرد که پدرم کاندیدا نشد!!!!
جلیلی یه جانباز محترم و قابل ارزش برا ایرانه. لطفا با این حرفا ارزش جنگیدنشو پایین نیارید!!!
چه بسا رفسنجانی سخت ترین شکنجه ها رو در زندان تحمل کرد.
شما میخای به من بگی که من ارزش جنگ و جبهه رو نمیدونم؟؟؟ خوبه پدر خودم جانباز هستن. و توی شهری زندگی میکنم که هنوزم آثار جنگ در اون هویداست!! تا جایی که وقتی رهبر اومدن کرمانشاه گفتن کرمانشاه با 30 سال پیش و زمان جنگ هیچ فرقی نکرده!!
برادر من اگه شما فقط تو فیلما جنگ رو دیدی خانواده ی من سال هاست دارن با جنگ و بیماری های پدرم زندگی میکنن!! پس واسه من افسوس نخورید!! برید به حال دشمنانتون افسوس بخورید..
اگه گفتن از نقطه ضعف های یه دولت بده پس شمام حق ندارید نقطعه ضعف های دولت اصلاحات یا اصلا دولت های گذشته رو بگید!!!
چون یه چیزی وقتی بده واسه همه بده!!!
فعلا تا همین جا کافیه. یا حق
یکشنبه 12 خرداد 1392 02:40 ب.ظ
یک طرفه به قاضی نمی رویم!!!

متاسفانه عده ای که خودشون قافیه رو باخته می بینن باز دوباره دارن بحث تقلب رو وسط می کشن و میگن یا جلیلی رای میاره یا کاری می کنن که از تو صتدوق رای جلیلی بیاد بیرون !!!

آقای جلیلی فردی هست که پاش رو واسه دفاع از دست داده !!!

خطاب به حامی سرسخت علی مطهری میگم: همین مطهری وقتی علت عدم صلاحیت هاشمی رفسنجانی رو به دلیل عدم توانایی جسمی اعلام کردند تو بیانیه اش نوشته بود که اگه مسابقه دو بزارن هاشمی از جلیلی جلو میزنه !!!

واسه حامیان همچین فردی که ارزش جانباز و جبهه رو نمی فهمن تاسف خوردن جای تاسف داره !!!

توهین شده کار این آقایون !!!

همه تو مناظره دیدیم !

من خودم منتقد دولت دهم هستم اما این که برای مطرح کردن خود زحمات دولت دهم رو زیر سوال می برن درست نیست !

اگه مردن از تلاش های خودشون بگن نه از نقطه ضعف های گذشتگان !!!

اما تاریخ تکرار بی پایان هست .

پس 4 سال یا 8 سال دیگه همین ها تکرار میشه !!!
علی پورعبدالله

شما حالا ارامشتو حفظ کن!!!
یکشنبه 12 خرداد 1392 11:14 ق.ظ
با اجازه مجنون ...

بسم الله ...

من فعلا وعده هارو با طرح هایی كه ارایه میدن یكی میدونم چون اینا هنوز به قدرت اجرایی نرسیدن !!!

ولی در رابطه با طرح دكتر جلیلی هم در زمینه های گوناگون طرحهایی ارایه كردن كه خودشون بهشون میگن راهكار و این درستر هستش !ء

بعدشم باید قبول كنیم دكترجلیلی پدیده هستن چون از همه جوون تر و سرحال ترن و حداقل مثل بقیه كاندیداها دستشون نمیلرزه با این كه شهید زنده بحساب میان !!

نكته دیگه اینكه از كی تاحالا به تعلیق انداختن غنی سازی رو باید جزو افتخارات دونست ؟؟

و اینكه دكتر جلیلی تو زمینه مذاكرات بسیار موفق عمل كردن !!!!
اما مهم اینه شما موفقیت رو چی بدونین !!
ما كرنش كردن برای غرب و دست كشیدن از حقمون رو موفقیت نمیدونیم باید مقاومت كرد و این یعنی موفقیت !!

بعدشم مسایلی مثل تورم، فاصله طبقاتی، مشكل جوانان و ازدواج از زمان آفرینش حضرت آدم وجود داشته تو تمام دنیا و این رو نمیشه با 4 سال رفع و یا از بین برد فقط میشه براش دور خیز كرد و زمینه سازی انجام داد ...

فعلا

یا علی
یکشنبه 12 خرداد 1392 12:32 ق.ظ
نیم ساعته نشستم دارم جواب خانوم بابایی رو مینویسم ارسالش كردم میگه اختلال درپارامترهای ورودی همش پرید

فردا سعی میكنم دوباره بنویسمش
علی پورعبدالله

خیلی ضدحاله!!
واسه منم یکی دوبار پیش اومده!
انقد عصبانی شدم که کم مونده بود مانیتورو بشکونم!
شنبه 11 خرداد 1392 10:45 ب.ظ
سلام ‏!‏ والا خدا خیرشون بده!واس من خیلی برنامه جذابی بود،وقتی عکسارو نشون میداد و نظر میدادن یاد مهدکودکم افتادم.عکس حیوانارو میذاشتن جلومون و راجع ب اونا ح میزدیم. . .اما خودمونیم بنظرتون مناظره بعدی چطوریه؟من میگم میشه مسابقه محله . . .واقعا بد بود.
علی پورعبدالله

بیشتر شبیه مسابقه بود تا مناظره!
اسباب سرگرمیمون فراهم شد ه بود!
شنبه 11 خرداد 1392 07:53 ب.ظ
دل از سیاست اهل ریا بکن خود باش / هوای مملکت عاشقان سیاسی نیست ...

هم آقای جلیلی هم آقای قالیباف از نیرو های نظام هستند
در هر کدوم نقاط قوت و ضعفی هست ...

حالا طرفدار جلیلی شدی چرا دیگه سر نمی زنی ؟؟

تو هم شدی عین حمید زیتلی ؟؟
علی پورعبدالله

ای بابا ما کجا طرفداریم!
من یک رای دارم و تا وقتی در صندوق بیاندازم کسی نخواهد فهمید.
شنبه 11 خرداد 1392 06:12 ب.ظ
مناظره بود؟؟؟؟ واقعا تا حالا اینجوریشو ندیدم!!!
4 ساعت وقت گذاشتم پای چی؟؟؟؟ اینارو که قبلا تو برنامه هاشون گفته بودند!!!
فقط یه سری نکات مناظره که به نظرم میشد وقتی نامزدها این حرفا رو زدن بقیه اون نامزد رو به چالش بکشونن و با هم مناظره و بحث کنن تا بالاخره یکی قانع میشد!!!
قسمت های جالب مناظره:
آقای غرضی بالاخره نگفتند چه طوری میخان توروم رو کاهش بدن؟؟؟ ایشون اگه ازشون میپرسیدی چرا یه عده نماز نمی خونن میگفت تورم!!
کاهش در آمد نفتی:
این رو اکثرا با توجه به شرایط فعلی یک تهدید می دونستن و با سو مدیریت حاکم بر جامعه تهدید بزرگی است که باید آن را به فرصت تبدیل کرد !! اما آقای جلیلی اون رو فرصت میدونست. این حرف هم جای بحث داشت اونم از نوع اساسیش.
جواب آقای عارف به آقای جلیلی در رابطه با مخالف گفتمان نظام و انقلاب بودن برنامه چهارم اصلاحات !!آقای عارف گفت: اگر برنامه توسعه چهارم که اصلاح طلبان آن را تدوین کردند مشکل داشت پس چرا مجلس اصولگرا آن را تصویب کرد؟؟؟ جواب دادن اصولگرایان قطعا برای مردم مهم بود!! که متاسفانه آقای جلیلی جواب ندادن.
آقای قالیباف گفتند اگر قرار است مشکل اقتصاد را حل کنیم چرا آن را سیاست زده میکنیم. و آقای عارف گفتند مگر میشود بدون توسعه سیاسی توسعه اقتصادی داشت؟؟( اینم جای بحث داشت)
در ادامه ی سوال ها در مورد مسکن مهر، هدفمندی یارانه ها، تولید ملی، مهار گرانی و ... اکثرا باهم توافق داشتند و میدانستند که ایران در شرایط نا بسامان اقتصادی به سر می برد!!!
قسمت دوم مناظره هم که خیلی عجیب بود و باعث شد نامزدها از این روند ادامه ناراضی باشن...
خلاصه اینکه خدا کنه مناظره ها در سری بعدی تغییر کنه. مناظره باید بحث باشه. رو کم کنی باشه. ببینم سر اخر کی برنده میشه. نه مثل مناظره دیروز...
البته با رعایت نکات اخلاقی...
به امید خلق حماسه ای سیاسی.
شنبه 11 خرداد 1392 05:39 ب.ظ
آقای مجنون اگه اجازه بدید مام جواب اقا کامیار رو بدیم:
بنده نگفتم وعده!! گفتم طرح!!! طرح و برنامه داشتن با وعده دادن فرق میکنه!! مثلا این آقای غرضی تو مناظره ( بازی چندنفره) میگفتند من توروم رو میارم پایین و دست دولت رو از جیب فقرا بیرون میارم. اما نگفتند چطوری میخان این کار رو بکنن. پس به این میگن وعده!! اما اکثرا طرح داشتن!! طرح برای بیکاری.برای توروم و...
و اگه کسی طرحی داشته باشه مردم میدونن که ما مامور به وظیفه ایم نه نتیجه!!!
من نگفتم بازی با احساسات مردم کار خوبیه. و میدونم چه قدر دانشجو بدبخت شدن اما چون عنوان این مقاله چرا جلیلی بود و در اون از پدیده شدن جلیلی صحبت شده بود گفتم فک نکنید بقیه نشستند یا عقب کشیدن هر کدام دارن به نحوی در جامعه تبلیغ میکنن!! خوب یا بد شو رو مردم تشخیص میدن اما بنده خواستم فقط اینو بگم که هر کدام از یه راه و سمت سویی وارد عرصه شدن!!
ما خودمون رو گول نمیزنیم بلکه میخایم انتخاب صحیحی داشته باشیم!!! شما یه سری مذاکره رو که هنوزهم نتیجه ی قطعی نداشته تجربه میدونید پس 16 سال وزیر خارجه بودن،موفق در برگرداندن قرداد1975 و موفق به محکوم کردن عراق به عنوان تجاوزگر به خاک ایران و مشاور رهبر بودن. فرماندهی سپاه. نیروی پلیس. شهرداری موفق تهران. وزیر دولت اصلاحات آن هم با داشتن این برگه ی موفق که در دوران اصلاحات رشد اقتصادی 8 درصد در 8 سال اصولگرا نرخ رشد اقتصادی منفی. ارز تک نرخی. بیکاری یک درصد و... اینا تجربه نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سعی کنیم بدون تعصب حرف بزنیم!!
فعلا تا همین جا کافیه!! خواستید دوباره ادامه میدیم البته با اجازه ی مجنون!!
جمعه 10 خرداد 1392 11:28 ب.ظ
مناظره امروز شبیه هرچی بود الا مناظره !!!

والا ... عین این مسابقه های صدا و سیما بود ...

فقط كم مونده بود به هر كاندید ی زنگ بدن كه هر كی زودتر زنگ رو به صدا در میاورد میتونست جواب سوال رو بده !!!!!
علی پورعبدالله

موافقم!!!
جمعه 10 خرداد 1392 11:26 ب.ظ
مجنون اگه اجازه بدی من میخوام جواب خانوم بابایی رو بدم :

دكتر جلیلی بی خود و بی جهت وعده نمیده چرا كه میترسه مثل همه ی روسای جمهور قبلی نصف وعده هاش عملی نشه تو مدت 4 سال ریاست جمهوری !!!

دكتر جلیلی با احساسات جوانان و مردم شریف كشورمون بازی نمیكنن چرا كه اولا اینجوری مردم فقط با احساسشون میان رای میدن و انتخابشون بر اساس فكر و تامل نمیشه !!

بعدشم ما نتیجه ی بازی با احساسات مردم رو تو انتخابات 88 دیدیم !! كلی دانشجو بدبخت شدن !!

دكتر جلیلی از این كارا نمیكنه !!

بعدشم تا كی قراره به بهانه كم سن بودن و نداشتن تجربه سیاسی خودمون خودمون رو گول بزنیم ؟؟!!

آها راستی ی چیزی ... فك كنم اطلاع داشته باشین دكتر جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی هستن و مذاكره كننده ارشد موضوع هسته ای كشورمون هستن !!!

من این رو تجربه سیاسی میدونم !!

فعلا تا همین جا كافیه !!!

علی پورعبدالله

ممنون از پاسختون
پنجشنبه 9 خرداد 1392 11:24 ب.ظ
به ثبت نامش نرسیدم !!!
علی پورعبدالله

آخی!!!
پنجشنبه 9 خرداد 1392 07:03 ب.ظ
سعید جلیلی.. نامزدی که نه طرحی را تا کنون به مردم وعده داده و حتی بدون برنامه با درخواست اطرافیان به میدان آمده اما ان روزها خیلی جاها حرف از جلیلی است!!
یادم میاد اوایل که احتمال حضور برخی از افراد رو در انتخابات میدادند میگفتند که جلیلی برای سیاست سنش کم است و تجربه ندارد و.از شانس کمتری برخوردار است..
البته 4 سال قبل هم خیابان ها پر بود از جوانان طرفدار موسوی اما سرآخر چی شد؟؟؟ اقای احمدی نژاد رای آوردند... پس هرجا سخن گفتن از یک نامزدد دلیل بر این نیست که وی حتما رای می آورد!! چرا که ملت ما استاد خلق حماسه هستند...
دکتر جلیلی قشنگ صحبت میکنند اما مملکت ناطق رویا پرداز نمیخاد!!! ما که فعلا در یک سردرگمی قرار گرفتیم که کی رو انتخاب کنیم...
شما نگاه کنید هر نامزدی می آید از گذشته ی کاریش سخن میگه و مثال میزنه!! قالیباف که در شهرداری تهان موفق بوده اقای عارف هم دیشب در گفتگوی خبری مثال های بسیاری را در دوران مسئولیت های سیاسیش زد و حتی آقای ولایتی میگند که برنامه هسته ای امروز ما سخت تر برگرداندن قرارداد 1975 و جنگ ایران که نیست؟؟ پس هرکدم دارن نقاط عطف گذشته اشان را میگویند اما جناب جلیلی به نسبت بقیه از تجربیات کم تری برخوردار است!!!و تقریبا نقطه ی عطفی در دوران حکومتیش نداره!!
به هرحال به این پدیده شدن ایشون زیاد دل نبندید چرا که آقای عارف با تحریک کردن قشر دانشجو دارن با برنامه کار میکنند! آقای قالیباف هم که شهرداری تهران را برگه ی موفق خویشش میداند و با تحریک کردن احساسات پدران و مادران در رابطه با گرانی و بیکاری و ولایتی با بسته ی صد روزه اش و.... هرکدام با طرحی آمده اند قطعا داشتن طرح بهتر از نداشتن طرح و زیبا سخن گفتن است!!
پنجشنبه 9 خرداد 1392 02:11 ب.ظ
داداش عزیز این خانوما کین؟ ]vh kzvhj lk, kldbhvd o,f [,hf fni. [d'vl
علی پورعبدالله

کدوم خانوم ها؟؟؟
پنجشنبه 9 خرداد 1392 10:23 ق.ظ
سلام مجنون
خوشم اومد مقاله جمع و جوری بود !!
ما هم عشقمون دانشگاه امام صادق‏(ع‏)‏ بود كه نشد !
علی پورعبدالله

چرا؟؟؟مگه تو اصلا کنکور داری؟؟
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ


اینجا مجنون...قلم به دستم!

مدیر وبلاگ : علی پورعبدالله
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر
کلیه حقوق این وبلاگ برای تک سفر محفوظ است