تبلیغات
تک سفر - (به مجنون گفتم ...سلام انتخابات (1
تک سفر
!..به مجنون گفتم زنده بمان
به مجنون گفتم...زنده بمان!
باسلام مجدد
تا پایان یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری زین پس پست های مربوط به انتخابات را به صورت (( به مجنون گفتم..سلام انتخابات)) مشاهده خواهید کرد.
لازم به ذکر است که این حقیر به طرفداری از هیچ جناح و یا کاندیدی نبوده و صرفا در جهت تحقق حماسه سیاسی و اقتصادی و همچنین بصیرت افزایی در این عرصه قدم به میدان عمل گذاشته ایم.
این وب یک خبر گذاری نیست پس انتظار اینکه تمامیی اخبار مربوط به انتخابات را پوشش دهد نداشته باشید.
فضای پست ها ازاد بوده و از همه مخاطبان عزیز در خواست دارم با عنایت به مسائل امنیتی ، کمی محافظه کارانه تر به بحث و تبادل نظر بپردازند.
 
 
 
در این پست سعی بر ان شده است تا بیو گرافی مختصری از هشت نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ارائه شود.
 
تشریف بیاورید به ادامه مطلب.

سعید جلیلی

متولد 1344 منطقه معروف به طلاب مشهد مقدس است؛ وی تحصیلات خود را تا مقطع دکتری علوم سیاسی از دانشگاه امام صادق (ع) تهران به پایان رسانده و به زبان‌های عربی و انگلیسی تسلط دارد. وی در دوران دفاع مقدس در جبهه‌ حضور یافت و سال 65 در عملیات کربلای 5 به درجه جانبازی نایل آمد. وی در سال 68 به وزارت امور خارجه رفت و در سال 80 به دفتر مقام معظم رهبری رفت و در سمت مدیریت بررسی‌های جاری دفتر رهبر انقلاب به ادامه خدمت پرداخت.وی پس از انتخابات سوم تیر 84 به عنوان گزینه مطرح و موردنظر محمود احمدی‌نژاد رئیس‌ دولت نهم برای تصدی وزارت امور خارجه مطرح شد اما بر اساس مصلحت، اداره معاونت اروپا و آمریکای این وزارتخانه را بر عهده گرفت.وی در حال حاضر دبیری شورایعالی امنیت ملی و مسئولیت پیگیری موضوع هسته‌ای کشورمان را بر عهده دارد.

غلامعلی حدادعادل

متولد اردیبهشت ماه سال 1324 در تهران است. او در سال 1358 معاونت وزارت ارشاد را بر عهده داشت و طی سال های 1361 تا 1372 نیز معاون وزیر آموزش و پرورش بود. همچنین از سال 1374 تا کنون (به استثنای فاصله 83 تا 87) ریاست فرهنگستان زبان و ادب فارسی را بر عهده داشته است. به مدت 13 سال نمایندگی مردم تهران در مجالس ششم، هفتم، هشتم و نهم را بر عهده داشت و در فاصله سال های 1387 تا 1383 رئیس قوه مقننه بود. او از سال 1387 تا کنون نیز به عنوان مشاور عالی مقام معظم رهبری منصوب شده است.

محسن رضایی

در شهریور 1333 متولد شد. او در رابطه با این فعالیت های سیاسی به مدت 5 ماه توسط ساواک اهواز بازداشت شد. او در آستانه پیروزی انقلاب و ورود امام خمینی (ره) در جمعیت منصورون وظیفۀ حفاظت از جان حضرت امام (ره) را برعهده گرفت. او در خرداد 1358 به عضویت شورای فرماندهی سپاه درآمد. در شهریور 1360 از سوی حضرت امام خمینی(ره) به فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب شد رضایی در شهریور 1376 به عنوان «دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام» منصوب شد و مطالعات اولیه برای تنظیم سند چشم انداز 20 سالۀ ایران را آغاز نمود.

حسن روحانی

متولد 21 آبان 1327 در شهر سرخه است. وی نماینده مجلس خبرگان رهبری از سال 1378 و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از سال 1370است. از سال 1368 به عضویت در شورای عالی امنیت ملی در آمد و از سال 1371 نیز ریاست مرکز تحقیات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام را عهده دار شد. وی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره چهارم و پنجم و دبیر شورای عالی امنیت ملی از سال 1368 تا 1384 بوده است. او در این سمت، رئیس تیم هسته‌ای ایران بود که انتقاد نسبت به تعلیق غنی سازی در دوره وی از جمله حاشیه های پرونده او بوده است .

محمدرضا عارف

در سال 1330 در یزد به دنیا آمد. او در سال 1355 با اخذ مدرک کارشناسی ارشد و در سال 1359 با اخذ مدرک دکترای برق مخابرات هردو از دانش‌گاه استنفورد به ایران بازگشت.او در ابتدای انقلاب در دستگاه های دولتی همچون شرکت مخابرات و وزارت فرهنگ و آموزش عالی فعالیت کرد و در سال‌های 73 تا 76 در سمت ریاست دانشگاه تهران حضور داشت. پس از آن نیز در کابینه‌ی دولت اصلاحات در سال‌های 76 تا 79 به‌عنوان وزیر پست و تلگراف و تلفن مشغول به خدمت شد و در سال‌های 79 تا 80 به عنوان معاون رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور به فعالیت خود ادامه داد. وی در سال های 1380 تا 1384 به‌عنوان معاون اول رییس جمهور برگزیده شد. او عضو پیوسته‌ فرهنگستان علوم ایران، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

سیدمحمد غرضی

در سال 1320، در اصفهان، متولد شد و فوق لیسانس در رشته الکترونیک دارد. وی وزیر نفت در دولت میرحسین موسوی و وزیر پست و تلگراف و تلفن، در دولت اکبر هاشمی رفسنجانی بود.

محمدباقر قالیباف

در شهریورماه سال ١٣٤٠ در شهر طرقبه متولد شد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ١٣٥٧ و آغاز جنگ تحمیلی، قالیباف نوجوان در سال ٥٨ و در سن ١٨ سالگی وارد جبهه شد و در سال ١٣٦١به عنوان فرمانده تیپ امام رضا(ع) و یک سال بعد در جایگاه فرمانده لشکر ٥ نصر خراسان انتخاب شد.وی پس از جنگ فرماندهی لشکر ٢٥ کربلا را عهده دار بود. او همچنین در سال ١٣٧٣مسئولیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) را پذیرفت. در سال ١٣٧٦ به دستور مقام معظم رهبری عهده دار فرماندهی نیروی هوایی سپاه شد. او در همین زمان با گذراندن دوره های فشرده خلبانی در ایران و فرانسه مجوز پرواز با ایرباس را بدست آورد. در سال 1379 مجدداً با حکم حضرت آیت الله خامنه ای، فرماندهی نیروی انتظامی ایران را عهده دار شد. در سال ١٣٨٤ با رای شورای اسلامی شهر تهران به عنوان شهردار پایتخت انتخاب شد و تا کنون به مدت هشت سال در این سمت حضور دارد.

علی‌اکبر ولایتی

در 4 تیر ماه 1324، در رستم آباد، یکی از روستاهای شمیران به دنیا آمد. او پزشک اطفال و فوق تخصص بیماری های عفونی خود را در دانشگاه جان هاپکینز آمریکا گذراند. مطب شخصی وی در شهرک غرب تهران واقع است و مدیریت بیمارستان مسیح دانشوری را نیز بر عهده دارد.پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مدتی معاون وزارت بهداری بود، در دوره اول مجلس به نمایندگی مردم تهران انتخاب شد و سپس به مدت شانزده سال، در دوره های ریاست جمهوری حضرت آیت الله خامنه ای و آیت الله هاشمی رفسنجانی، به عنوان وزیر خارجه مشغول همکاری بود. پس از سال 1376 به عنوان مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل منصوب شد و تا کنون در این سمت مشغول فعالیت است.





نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

شنبه 4 خرداد 1392 09:01 ب.ظ
به مجنون گفتم ما هم گفتمانی داریم
این دعوت برای شروع بحثه

montazeraaaaam
علی پورعبدالله

انشالله خدمت میرسیم
شنبه 4 خرداد 1392 12:34 ق.ظ
استغفرالله شما به من خیلی لطف كردی راه رو به من نشون دادی از نظر من اینطوریه
علی پورعبدالله

ای بابا
ما اگه راهو بلد بودیم خودمون میرفتیم.
هندونه نذار زیر بغل ما
جمعه 3 خرداد 1392 08:25 ب.ظ
دیدیرید دید قالیباف...
دیدیددید قالیباف...
خانه ی دوست فقط یه کلام قالیباف...
علی پورعبدالله

تبلیغات نکن امیر جون!
جمعه 3 خرداد 1392 05:07 ب.ظ
نه فقط بنده به ذات ازلی می نازد
ناشر حکم ولایت به ولی می نازد
گر شیعه بنازد به علی ، ندارد عجبی
عجب اینجاست خدا هم به علی می نازد..
سالروز ولادت حضرت امیرالمومنین بر شما و خانواده گرامیتان مبارک...
ممنون بابت اطلاعات بسیار مفیدتون.. انشالله کسی که اصلح است و می تواند مشکلات مردم و کشور رو حل کن رای بیاره...
به امید خلق حماسه ای سیاسی...
علی پورعبدالله

متشکر
انشالله
جمعه 3 خرداد 1392 01:40 ق.ظ
سلام فرمانده -
حق با دوستان عزیزه همه اصلح هستن ولی هر كدوم تو ی زمینه ولی به نظر من یكیشون همه قابلیت هارو داره چون تو دانشگاهی تحصیل كرده كه هدفش پرورش انسانهاییه كه از هر لحاظ مستعد باشن فعلا
علی پورعبدالله

فرمانده کلمه مقدسیه!
واسه هر بی سر و پایی استفاده نکن
بوس
جمعه 3 خرداد 1392 01:30 ق.ظ
ولادت شاه مردان شیر یزدان قوت پروردگار امیرمونان علی (ع) و روز مرد
بر شما مبارکباد
علی پورعبدالله

ممنون
پنجشنبه 2 خرداد 1392 08:49 ب.ظ
تمام این افراد بسیار لایق هستن ولی ای کاش در این برهه ی زمانی کسانی با تجربه ی بیشر بودن ویک مشکل دیگه اینه که کاندید ها برای مردم جا معه یک مقدار ناشناس هستن
علی پورعبدالله

درسته
خب کار رسانه ها هم باید این باشه که نامزد هارو به مردم بشناسونن!
پنجشنبه 2 خرداد 1392 06:54 ب.ظ
سلام برهمکار خوبم.خوبید آقای پورعبدالله؟؟بابت این پست و اطلاعات ممنون!!شبی که اعلام کردن اسامی رو من توی فروشگاه بودم که یه پیرمرد زد توسر خودش گفت:یعنی نریم رأی بدیم؟گفتم چرا نریم؟گفت آخ کدوم از اینا واقعا توانایی داره؟؟نظرشما چیه؟؟واقعا کسی بین این افراد هست؟؟
علی پورعبدالله

ببینین تمامی این بزگواران توانایی دارن!
اگر اینطور نبود که شورای نگهبان تایید صلاحیت نمیکرد.
اما ماباید از بینشون اصلح رو انتخاب کنیم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ


اینجا مجنون...قلم به دستم!

مدیر وبلاگ : علی پورعبدالله
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر
کلیه حقوق این وبلاگ برای تک سفر محفوظ است