تبلیغات
تک سفر - !!!به مجنون گفتم ...سمفونی نامزد ها
تک سفر
!..به مجنون گفتم زنده بمان
به مجنون گفتم...زنده بمان!

پس از مدت ها که گمانه زنی هایی در رابطه با کاندیدا های انتخابات ریاست جمهوری مطرح شده بود،این افراد اندک اندک در حال رونمایی از خود هستند و برحسب تکلیف و برای انجام وظیفه خطیر ریاست جمهوری اعلام حضور میکنند. در این میان برخی در آرزوی کرسی نرم ریاست جمهوریهستند ؛برخی دیگر آمده اند تا به بهانه کاندیداتوری نام خود را دوباره مطرح کنند و به زندگی سیاسی خود رونق بخشند و برخی نیز همین تریبون های رسانه ای و گفت و گو با رسانه های مختلف برایشان کافی است تا بتوانند نظرات خود را به گوش مردم برسانند.

لکن بر ان شدیم تا گزارشی از آخرین وضعیت نامزد های انتخابات ریاست جمهوری اماده کنیم تا ما هم سهمی هرچند کوچک در روشن کردن چراغ راه این مسیر داشته باشیم.

امید است تا با بهره گیری از این نوشته و تحقیق بیشتر بهترین گزینه را برای کشور انتخاب کنیم!

و من الله توفیق...

منوچهر متکی:

منوچهر متکی از جمله افرادی است که با همراهب احمدی نژاد معروف شد و پس از جدایی از دولت تلاش دارد با نقد دولت معروف شود.وی پس از انتخابات سال 84از ستاد انتخاباتی علی لاریجانی وارد تیم احمدی نژاد شد و تا اواسط دولت دهم نیز بدون کمترین انتقاد و گلایه ای در کنار احمدی نژاد به مدیریت وزارت خارجه مشغول بود.هر چند که متکی بر خلاف بسیاری از وزرای احمدی نژاد از با دوام ترین اعضای دولت به شمار میرفت ولی اکنون یکی از منتقدین جدی دولت است!و فرقی هم نمی کند که این انتقاد اقتصادی باشد یا هسته ای.مدتی پیش وی با انتشار نامه ای سرگشاده خطاب به مردم ایران اعلام کاندیداتوری کرد تا به قول خودش مردم ایران به دولتی که لیاقتش را دارند برسند!گفته میشود وی یکی از کاندیداهای جبهه پیروان خط امام و رهبری در این انتخابات خواهد بود.

سعید جلیلی:

برای یک سیاستمدار ، سن زیر 50 سال یعنی جوان بودن!سعید جلیلی یکی از از کاندیدا های جوان با سیمای انقلابی است که این روز ها نامش برای کاندیداتوری ریاست جمهوری بر سر زبان ها افتاده است.برایش کمپین انتخاباتی تشکیل داده اند و در فضای مجازی سایت ها و وبلاگ های زیادی در حمایت از وی شکل گرفته است.با وجود این تبلیغات و حمایت های خود جوش و نامه های دعوت از وی برای برای حضور در انتخابات به نظر میرسد جلیلی یکی از افرادی است که میتواند یک احمدی نژاد دیگر باشدو شاید عده ای دوست داشته باشند که جلیلی سوم تیر دیگری را خلق کند. اما گویا جلیلی این روزها دغدغه جز پرونده هسته ای ایران ندارد و تا کنون به همه در خواست ها پاسخ منفی داده است.جلیلی نداشتن تیم کاری را بهانه ای برای نیامدن خود کرده است.وی شاید تنها که در این شرایط مساعد ، علاقه ای برای احساس تکلیف کردن ندارد!

اسحاق جهانگیری:

در روز هایی که پراید مرز 20 ملیون را رد کرده است و ملت دغدغه گرانی اجیل شب عید را دارند،بازار کاندیدا های اقتصادی سکه است. هرچه بتوانی از عملکرد اقتصادی دولت بیشتر انتقاد کنی،حرفت بیشتر خریدار دارد.شاید این روز ها در نظر مردم فرشته نجات باید تحصیلات و سابقه مرتبط با اقتصاد هم داشته باشد.جهانگیری جدی ترین گزینه انتخاباتی اصلاح طلبان در انتخابات 92 است.چندی پیش هم وی به همراه موسوی لاری و مجید انصاری به دیدار رهبری رفته بودند تا کدورت های گذشته به فراموشی سپرده شود اما اگر کمی واقع بین باشیم نباید برای جهانگیری پستی بالاتر از مرد اقتصادی دولت اصلاحات قائل شویم.

مصطفی پور محمدی:

همه کمبود های دولت بین منتقدین تقسیم شده است و بخش قانون گرایی و پایبندی به قانون که در این سال ها محلی از اعراب نداشت، به وزیر اسبق احمدی نژاد رسیده است.پور محمدی این روز ها از هر لحاظ مرد قانون است؛از ریاست سازمان بازرسی کل کشور و مصاحبه های مرتبط با این پست در مبارزه با بی قانونی و فساد گرفته تا راه اندازی روزنامه و سایت خبری تازه تاسیس<قانون>. اگر به این لیست هفته نامه <متن> و وبسایت خبری<نامه> را هم اضافه کنیم،مطمئن خواهیم شد که حجت الاسلا پور محمدی برای حضور در انتخابات ، تیم رسانه ای خود را به خوبی مجهز کرده است. احتمال دارد جامعه رو حانیت مبارز تهران ،حجت الاسلام ابوترابی فرد و حجت الاسلام پور محمدی را به عنوان کاندیداهای خود مطرح کند.هرچند پور محمدی اعلام کرده که حاضر است به نفع ابوترابی کنار برود ولی عزم جدی وی برای ریاست جمهوری و فعالیت اندک حجت الاسلام ابوترابی سبب شده است که این اظهار نظر صرفا یک تعارف سیاسی تلقی شود.

علی اردشیر لاریجانی:

در 8سال اخیر این روزها را باید روز های اوج لاریجانی دانست.بر خلاف گذسته که وی در مقابل احمدی نژاد از رای چندان بالایی برخوردار نبود،این روز ها در بهترین شرایط قرار داردو نظر سنجی ها از محبوبیت بالای ودر میان منتقدین دولت خبر میدهد. مقابله با دولت در قامت رئیس مجلس و جنجال های اخیر دولت و مجلس سبب شده است که بسیاری وی را نماد مقابله با رفتار های دولت بدانند.اما انتخابات ریاست جمهوری با فرایند انتخاب ریاست مجلس تفاوت فراوانی دارد و نمی توان پیش از انتخابات ، رای مردم را پیش بینی کرد به همین دلیل بعید به نظر میرسد که لاریجانی نقد ریاست مجلس را با نسیه ریاست جمهوری معاوضه کند.

ولایتی-حداد-قالیباف

در روز هایی که این سه نفر به شدت به یکدیگر نزدیک شده اند و هر گونه اختلاف و جدایی را تکذیب می کنند؛شاید بهتر باشد در کنار یکدیگر و به صورت یکجا مورد بررسی قرار گیرند علی اکبر ولایتی پزشک اطفالی است که سابقه هدایت 16 ساله ی وزارت خارجه را در کارنامه دارد اما در تلویزیون در مورد تاریخ سخنرانی میکندغشخصیتی است که نه برچسب ساکت فتنه به او می چسبد و نه اصول گرای تندرو.دیپلمات ها همیشه کم حرف هستند و سنجیده سخن می گویند اما کم حرفی و حضور اندک در میان رسانه ها برای یک کاندیدای ریاست جمهوری به معنا ی آن است که وی رغبت چندانی برای ریاست جمهوری ندارد و صرفا برای تکمیل پازل وحدت و سنگین تر کردن کفه ائتلاف سه نفره وارد گود شده است.ضلع دیگر این ائتلاف حداد عادل است؛ادیبی که به نظر میرسد برای ریاست جمهوری بسیار مصمم تر از ولایتی است.مصاحبه های منظم ومتعددو پای بندی به ائتلاف سه نفره،از نشانه های این تصمیم است.نکته ی جالب توجه ان که چندی پیش هفته نامه ی «9دی» که متعلق به حمید رسایی است و از رسانه های نزدیک به جبهه ی پایداری محسوب می شودفاز حداد عادل به عنوان یکی از گزینه جبهه ی پایداری نام برد تا حداد فرد مشترک بین ائتلاف سه نفره و پایداری باشد،هر چند که بسیاری معتقد ان که جبهه ی پایداری خیلی پیش از این در موردکاندیداتوری باقری لنکرانی به اجماع رسیده است.ضلع اخر این ائتلاف را محمد باقر قالیباف تشکیل می دهد؛فردی که درسال84 مخالفانش به کنایه وی را«سردار، دکتر ،خلبان قالیباف»خطاب میکردنداما گویی عملکرد وی در شهرداری تهران در 8 سال اخیر به ویژه در سال پایانی ثابت کرده است که باید به القاب فوق«پل ساز»و«تونل ساز» را هم اضافه کرد اکنون باید منتظر ماند و دید پس از نظر سنجی کدام یک از این سه نفر کاندیدای ریاست جمهوری خواهد شد و کدام یک به کاندیدای منتخب ائتلاف کمک خواهد کرد.

محمدرضا عارف

اگر از توهم کاندیداتوری خاتمی و رای آوری جهانگیری کمی فاصله بگیریم خواهیم دید که محمد رضا عارف جدی ترین گزینه ی اصلاح طلبان در انتخابات پیش رو است.معاون اول کم حرف و متین دولت خاتمی این روز ها تلاش دادر تا پس از حوادث سال 88 با حضور در انتخابات یک چهره ی موجه از اصلاح طلبان در میان افکار عمومی نشان دهد.در جبهه ی اصلاحات هنوز اجماعی صورت نگرفته است و همه منتظر نظر بزرگان این جبهه نظیر خوئینی ها ،خاتمی و عبدلله نوری هستند.

کامران باقری لنکرانی

در روز های ابتدایی جبهه ی پایداری برخی عدم کاندیداتوری وی برای انتخابات مجلس نهم را نشانه ی عزم وی برای حضور در میدانی بزرگتر میدانستند که هرچه به انتخابات خرداد 92 نزدیک میشویم ، این تحلیل بیشتر رنگ و بوی واقعیت به خود میگیرد .جبهه ی پایداری اعلام کرده است که گزینه های انتخاباتی اش جلیلی یا لنکرانی هستند و اگر جلیلی کاندیدا شود،او گزینه ی اصلی خواهد بود و 313 تن از جوانان حامی این جبهه نیز در نامه ای خطاب به جلیلی و لنکرانی  همین موضوع را اعلام کرده اند. اما خیلی پیش از این ها جلیلی خود را از صحنه ی انتخابات خارج کرده  و نیامدنش را قطعی کرده است.پس گزینه ی دیگری غیر لنکرانی نمی ماند. هر چند که برخی صحبت های تایید نشده  از وجود مشکلاتی در تایید صلاحیت لنکرانی حکایت می کند؛ولی فعالیت جدی جبهه ی پایداری در این زمینه نشان میدهد که گویا مشکلی به وجود نخواهد آمد.

علی فلاحیان

 وی پس از محمدی ری شهری دومین وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی بوده است.از چندی پیش نام وی همواره به عنوان  یکی از نامزد های احتمالی ریاست جمهوری شنیده میشد و هرچند که این نامزدی خیلی جدی به نظر نمی رسید اما مصاحبه ی جالب فلاحیان نشان داد  که گویا او بدش نمی آید طعم پاستور نشینی  را بچشد.فلاحیان عنوان کرده بود که در خواست ها برای کاندیداتوری وی به حد نصاب رسیده است  و به همین دلیل وی کاندیدای ریاست جمهوری خواهد شد! اما دقیق مشخص نیست که این درخواست ها از سوی چه کسانی و تا چه میزان بوده که توانسته است وی را متقاعد به حضور در صحنه ی انتخابات کند . هرچند گویا همین حد نصاب برای فعالیت بیشتر و حتی علنی تر او کافی بوده است  اما بعید به نظر میرسد که در انتخابات رای ایشان برای پاستور نشینی به حد نصاب برسد.

محسن رضایی

وی را باید مرد همیشه در صحنه دانست. حالا فرقی نمی کند چه صحنه ای باشد.فرماندهی میدان جنگ، کاندیداتوری دوره های متعدد ریاست جمهوری  و حتی تماشای بازی تراکتور سازی در استادیوم یادگار امام تبریز تنها بخشی از صحنه هایی است که محسن رضایی در انها حضور داشته است . این بار هم اقا محسن گویا عزم جدی برای کاندیداتوری دارد و برخلاف سال 84 قول داده است که به نفع هیچ کس هم کنار نرود. باز هم اوضاع نابسامان اقتصادی و برنامه های جامع و معروف اقتصادی وی  سبب شده است عزم وی برای این حضور جدی تر باشد  و هر هفته وی در یکی از استان ها در حال سخنرانی انتخاباتی باشد اما وی برخلاف اصول گرایان دیگر نظیر قالیباف و لاریجانی  برای خود ائتلاف و جبهه ی خاصی دست و پا نکرده است  و عنوان مهم ترین نامزد مستقل انتخابات را یدک میکشد.

اسفندیار رحیم مشائی

 وقتی شعار دولت از سال 84 تا 92 از عبارتی نظیر عدالت خواهی و دولت کریمه و... برسد،طبیعی است که نامزد دولت برای انتخابات ریاست جمهوری از محمود احمدی نژاد با لباس ها و کاپشن های ساده به اسفندیار رحیم مشائی شیک پوش برسد.البته حامیان دولت هم در این سال ها تغیر جدی یافته اند و حامیان گفتمان سه تیر به بازیگران و هم چنین وبلاگ نویسانی رسیده اند که نظر رهبری را دچار شبهه می دانند. البته برخی تحلیل گران معتقد اند که اسفندیار رحیم مشائی بر خلاف انچه دولت مشان داده است ،گزینه ی نهایی دولت نیست و صرفا بهانه ای برای دعوا های سیاسی بعد خواهد بود. نحوه ی برخورد دولت با رد صلاحیت های نظام پزشکی نشانگر اغاز این دعوا های سیاسی است .نیکزاد و الهام نیز دیگر گزینه هایی هستند که احتمال میرود در لحظه ی آخر  با تابلوی احمدی نزاد در انتخابات ریاست جمهوری حاضر شوند.

حسن روحانی

از میان مشکلات دولت، تحریم ها سهم حسن روحانی شده است تا برخلاف 7 سال گذشته زبان باز کرده و نسبت به مذاکرات هسته ای انتقاد کند و دوران ضعیف مدیریت تیم هسته ای در دوران اصلاحات را درخشان ترین دوران تلقی نماید.نزدیکی روحانی به ایت الله هاشمی رفشنجانی سبب شده است که وی را جزءسیاستمداران راست و  البته میانه روی تلقی کنند  که البته این میانه روی سبب شده است تا برخی اصلاح طلبان نیز اجماع پیرامون وی را نیز مطلوب بدانند،اما برخلاف اصلاح طلبان و اصول گرایان،راست گرایانی که خود را میانه ور میدانند بین مردم از جایگاه خاصی برخوردار نیستند و همین میانه روی سبب شده است که در مورد اصلاحاتی ها و اصول گرایان دارای منتقدین جدی باشند

اکبر هشمی رفسنجانی

همیشه امدن هاشمی برای عده ای از موافقان و مخالفانش سود و منفعت داشته است. برخی با شعار ضد هاشمی بودن و برخی هم زیر سایه ی وی در حال جمع اوری رای هستند اما غیر از دولتی ها ،کمتر کسی امدن وی را جدی می داند. هاشمی و فرزندانش حضور در انتخابات را تکذیب می کنند و اصول گرایان هم شایعه ی حضور وی را جدی تلقی نمی کنند. از سوی دیگر اصلاح طلبان نیز ترجیح می دهند که وی صرفا به عنوان یک بازیگردان در صحنه حاضر شود یا شاید واسطه ای برای بازگشت اصلاح طلبان به فضای سیاسی کشور از طریق رایزنی با حاکمیت.

حسن سبحانی

استاد ارام و ممتین اقتصاد دانشکاه تهران پس از ان که نتوانست به مجلس هشتم راه یابد ترجیح داد که از فضای سیاسی کشور فاصله بگیرد  اما گویا همیشه به دنبال بازگشت به این صحنه بوده است.سبحانی از سیاستمدارانی است که نباید از وی توقع داشت برای محاسبات سیاسی وزن بالایی قائل باشد.همین نکات سبب شد که وی به عنوان اولین کاندیدا خود را معرفی کند و بدون توجه  به امادگی ستادها و رسانه ها حامی،صرفا به بیان نظرات اقتصادی خود بپردازد . سبحانی را میتوان جزء ان دسته از نامزد هایی دانست که خودشان نیز چندان امیدی به پاستوری  شدن ندارند و صرفا برای  بیان نظرات کارشناسی خود وارد گود شده اند.

دیگر نامزد ها

در حاشیه ی این گمانه زنی ها نام های دیگری نیز به گوش میرسد که حتی خود ان افراد هم از کاندیداتوری خود خبر ندارند!برخی در شبکه های اجتماعی کمپین های انتخاباتی طنز راه انداخته اند ؛ کمپین هایی که حسابی هم صدا کرده است کمپین مرتضی درخشان و مطالب جذاب این فعال رسانه ای یکی از همین کمپین های پر طرفدار است که درصد مجبو بیتش در این شبکه ها از افرادی نظیر هاشمی و لاریجانی بیشتر شده است در حالی که فرماندهی سپاه قدس دغدغه ی اصلی اش در بیداری اسلامی است،کمپین دعوت از سردار قاسم سلیمانی از کمپین های پر طرفدار شبکه ی افسران است.کمپین دعوت از ایت الله سید احمد خاتمی امام جمعه ی تهران و احمد توکلی از دیگر کمپین های انتخاباتی است...

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

سه شنبه 6 فروردین 1392
شنبه 10 فروردین 1392 09:20 ب.ظ
خوبه ! مجنون ِ امروز ِ ما توی کارای سیاسی هم داره صاحب نظر میشه !
علی پورعبدالله

سلام ودرود برشما
مجنونه دیگه نمیشه کاریش کرد!
راستی ادرس وبتونم در نظرات بذارید دوستان خدمت برسند!
چهارشنبه 7 فروردین 1392 06:58 ب.ظ
به مجنون گفتم از این همه دروغ خسته ام
به مجنون نگفتم زنده بمان
گفتممممممممممممم بمان،سبزززززز بمان
جلیلی
چهارشنبه 7 فروردین 1392 01:15 ب.ظ
چه ولایتی چه رضایی
هرکی به غیره مشایی

به امید بهار امام زمان
نه مزدوران این جهان
علی پورعبدالله

گل گفتی!
سه شنبه 6 فروردین 1392 11:23 ب.ظ
سلام
من از فردا دیگه دسترسی ب نت ندارم
امیدوارم همیشه شاد باشید
و البته امیدوارم تو این مدت نبود من زیاد آپ نکنید

خدانگهدار
علی پورعبدالله

منتظریم زود برگردید
یاعلی
سه شنبه 6 فروردین 1392 12:03 ب.ظ
واقعا برای من جای استفاده داشت برادر...
خواهش می کنم بازم مطلب بزار برای ما.
ایشالله که انتخاباتی مورد رضایت حضرت ولی عصر داشته باشیم.
یاعلی مدد.یاحق
علی پورعبدالله

سلامت باشی داداشی
سه شنبه 6 فروردین 1392 02:28 ق.ظ
خندیدین؟؟؟؟
ب من؟یا به اسمم؟؟
یا ب خودتون؟؟
علی پورعبدالله

به همهشون
سه شنبه 6 فروردین 1392 02:14 ق.ظ
آره دیگه لو دادم خودمم....
علی پورعبدالله

کلی خندیدم!!!
سه شنبه 6 فروردین 1392 02:05 ق.ظ
سلام بر آقای پورعبدالله
خیلی جالب بود البته خیلی دقیق نخوندم ولی خیلی خوشم اومد....
خودتون شرایطو میدونید ک مسافرتم ولی بعدا حتما میام و دقیق تر میخونم
شب خوووووووووبی داشته باشید
علی پورعبدالله

پس پیگولی شمایی!!!!
ای ناقلا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ


اینجا مجنون...قلم به دستم!

مدیر وبلاگ : علی پورعبدالله
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر
کلیه حقوق این وبلاگ برای تک سفر محفوظ است